Student Achievements

Competiton/Event Participated
Event Organiser
Participants/ Students
Result
JOSH 2018
NITIE
Sonali Suvarna, Komal Powale, Girisha,Aishwarya, Nidhi Dhwani
Winners of Girls Throwball
JOSH 2019
NITIE
Aishwarya Nair, Neha Agarwal, Onjwel Somkuwar, Pooja Sharma, Ankita Pandirkar, Ankita Gupta, Shital Sharma, Dhwani Joshi, Rani Singh
Winners of Girls Throwball
Dandekar Trophy
Bombay Management Association
Devesh Bagrodia & Lomas Rathod
National Level 2nd Prize
Maadhyam 
N L Dalmia Institute of Management
Chandra Kishore R & Sneha Gopalkrishnan
National Level 1st Prize
Maadhyam
N L Dalmia Institute of Management
Avinash Singh & Sujeet Sukumaran
Top 6 Teams
ICE Awards
Shailaja Nair Foundation
Chandra Kishore R, Monil Savla, Hamza Masalawala, Mansi Shah, Varun Kapadia, Jaswanth Ravilla, Sahiba Gunani, Namrata
Manek
,Kanchan Dhake
, Aqsa Shaikh, Karan Mangwani, Umang Agarwal, Sojan Somu, Siddesh Kulkarni
1st Prize
Markethon
IIM - Shillong
Chandra Kishore R 
Runner up
Careers 360 Marketing event
Careers 360.com
Chandra Kishore R & Prajyot Surana
Top 40 Teams
 Literathon
Sydenham Institute
Chandra Kishore R 
National Level 1st Prize
Utkarsh 
N L Dalmia Institute of Management
Nilesh Parmar & Sujeet Sukumaran
Top 5 Teams
Name the Brand
Kohinoor Business School
Prathamesh Gawande & Sneha Pandey
Runner up
Exam about contribution of Indian thinkers to global progress
Sanskriti Sanrakshan Sanstha
Vibhor Goswami
3rd Position
Competition of Summer-Internships of MBA students
E4 Development and Coaching (a subsidiary of Eureka Forbes)
Pratik Dutta, Bhushan & Rupsha Mazumdar
Top 100
Chanakya the Best Student Leader
Madras Management Association
Prashant Khithani
Selected among Top 10 Pan India
 Chakravyuh Festival
Lala Lajpatrai Institute of Management
Mukul Sawant & Divya Ahuja
1st Prize in Mock Stock
Abhishek Nair
2nd Prize in Treasure Hunt, South Bombay
Neha Sharma
Tushar Rathi
Yash Pahuja 
Abstract 
Fr. Agnel Institute of
Management
,Vashi
Karan Vanjanani
1st Prize in B-Quiz
Priya Chabbria
Dandekar Trophy
BMA
Devesh Bagrodia
National Level 2nd Prize
Lomas Rathod
Maadhyam
NLDIMSR
Chandra Kishore R
National Level 1st Prize
Sneha Gopalkrishnan
ICE Awards
Shailaja Nair Foundation
Chandra
kishore
R
1st Prize
Monil Savla
Hamza Masalawala
Mansi Shah
Varun Kapadia
Jaswanth Ravilla
Sahiba Gunani
Namrata Manek
Kanchan
Dhake
Aqsa Shaikh
Karan Mangwani
Umang Agarwal
Sojan Somu
Siddesh Kulkarni
Literathon
SIMSREE-Mumbai
Chandra Kishore R
National Level 1st Prize
Utkarsh
NLDIMSR
Nilesh Parmar
Top 5 Teams
Sujeet Sukumaran
Exam about contribution of Indian thinkers of global progress
Sanskriti Sanrakshan Sanstha
Vibhor Goswami
3rd Positon
Chanakya the Best Student Leader
MMA - Chennai
Prashant Kthithani
Selected among Top 10 Pan India
Chakravyuh Festival
LLIM
Mukul Sawant
1st Prize in Mock Stock
Divya Ahuja
Abhishek Nair
Neha
sharma
2nd Prize in Treasure Hunt, South Bombay
Tushar Rathi
Yash Pahuja
Absatract
FCRIMS
Karan Vanjanani
1st Prize in B-Quiz
Priya
chabbria
Campus 2 Corporate Pro-2016 (National contest for Engineering Institue & B-School)
Campus 2 corporate
Tushar Rathi
4th Rank at National Level 2015-17 Batch
PC Alexander elocution Competition
Mumbai University
John Abraham
1st Rank
PC Alexander elocution Competition at
Inter University
Level
Mumbai University
John Abraham
2nd Rank
Dinesh Bhai Mody Elocution competition
Mumbai University
John Abraham
2nd Rank
MTV Linkedin-Geta Job Season 4
Amazon Office, Banglore
Mitali Sadhwani
Top 6 among 50K applicants
Lakshya 2018
YCOM,Navi Mumbai
Sonali Suvarna
1st Prize in Throwball (Girls)
Girisha Motwani
Akshada
Guian
Komal
Powale
Aishwarya Bali
Nishka Karkhanis
Aminu Bambadia
Siddesh Gazinkar
1st Place in Counter Strike 1.6
Abhishek Lakhan
Krisenli
Peres
Mustafa Sayyed
Bhanu Sharma
Satej Banodkar
1st Place in FIFA Football

Search